Jak dbać o biżuterię?
czysta biżuteria
W trosce o najwyższą jakość naszej biżuterii i Twoją wygodę nie czyść jej na własną rękę. Nasi eksperci się tym zajmą!

Aby nieprzemijające piękno biżuterii przetrwało jak najdłużej, nie tracąc swojego blasku, należy dbać o nią od pierwszego dnia użytkowania. Poniżej podajemy Tobie wskazówki jak dbać o naszą biżuterię:

1. Jak prawidłowo przechowywać biżuterię?

Przechowuj biżuterię Bizumanii w odpowiednich warunkach, dbaj o nią i zawsze odkładaj do pudełka, w którym ją otrzymałaś.

2. Prace domowe a biżuteria

Nie wykonuj prac domowych nosząc biżuterię. Jeśli musisz coś zrobić w domu, zdejmij proszę biżuterię i odłóż do pudełka Bizumanii. Unikniesz w ten sposób zarysowań na stosunkowo miękkiej powierzchni złota lub srebra.

3. Wpływ detergentów na biżuterię

Niektóre detergenty mają właściwości żrące, mogą uszkodzić niektóre kamienie, powodują również ciemnienie, spowodowane oksydacją, srebra oraz niższych prób złota (dotyczy to przede wszystkim próby 0,333 oraz 0,375). Nie używaj detergentów podczas noszenia biżuterii, odłóż ją proszę do bezpiecznego pudełka Bizumanii.

4. Biżuteria a perfumy i czynniki zewnętrzne

Niektóre kamienie reagują w specyficzny sposób na czynniki zewnętrzne i tak:

  1. Bursztyn rozpuszcza się w alkoholu, dlatego unikaj kontaktu perfum z tym kamieniem ozdobnym.
  2. Również koral należy do grupy kamieni ozdobnych pochodzenia organicznego i jest podatny na zniszczenie przez substancje żrące.
  3. Wszelkie perfumy lub lakiery do włosów działają żrąco na perły i powodują powstanie nieestetycznych żółtych przebarwień. Najpierw rozpyl perfumy, a potem załóż perłowy naszyjnik.

5. Biżuteria a mydło i kąpiel

Staraj się nie nosić biżuterii podczas mycia rąk, kąpieli lub brania prysznica. Osadzające się w zagłębieniach mydło oraz inne środki myjące nie dodadzą biżuterii urody, wręcz przeciwnie - spowodują jej zabrudzenie i nieestetyczny wygląd.

6. Zdejmuj biżuterię przed snem

Idąc spać – zdejmij biżuterię i odłóż do pudełka Bizumanii. Podczas snu może się ona odkształcić.

7. Chroń biżuterię wykonaną metodą 'dmuchanego' złota i srebra

Przedmioty wykonane metodą „dmuchanego” złota lub srebra są delikatniejsze, podatne na odkształcenia, dlatego miej to na uwadze i zawsze odkładaj biżuterię do bezpiecznego pudełka Bizumanii.

8. Zakładaj biżuterię jako ostatnią, by uniknąć uszkodzeń

Zakładaj biżuterię jako ostatnią, zapobiegniesz w ten sposób zarówno zniszczeniu biżuterii (np. zerwaniu łańcuszka) jak i odzieży (zniszczone rajstopy czy rozdarta jedwabna bluzka nie uszczęśliwią cię tuż przed wyjściem na imprezę lub do pracy). Najlepiej stosuj się do uniwersalnej zasady: „Załóż biżuterię rano jako ostatnią, a ściągaj jako pierwszą wieczorem.”