Wypożyczanie to nie tylko trend, to przyszłość rynku modowego!

To, że przemysł modowy to potężna machina, która ma znaczący wpływ na klimat wszyscy wiemy. Ale dokładnie jak fashion biznes wpływa na środowisko oraz jak najnowsze trendy, czyli second handy i wypożyczalnie zmieniają zasady zarządzania dobrami luksusowymi przeczytasz z najnowszym artykule "Luksus w zamkniętym obiegu" Local Brands. Zobacz jak BIZUMANIA wpisuje się w światowy ruch #lesswaste i #zerowaste!

Jak wykazują badania przeprowadzone przez brytyjską fundację WRAP, przeciętna osoba zakłada jedno ubranie około 7 razy, zanim trafi ono do kosza. (...) kupowanie ubrań z drugiej ręki zmniejsza ślad węglowy maksymalnie o 30%, przy założeniu, że kupione w second handzie rzeczy nosimy znacznie dłużej. Natomiast wypożyczanie ubrań pozwala danym rzeczom trwać jeszcze dłużej, ponieważ są one w odpowiedni sposób pielęgnowane oraz odświeżane przez wypożyczających. Taki zamknięty obieg to nie tylko nowe możliwości dla konsumenta, ale również ukłon w stronę środowiska, a trend ten jest przyszłością całego przemysłu modowego, bowiem rynek odzieży używanej rośnie dużo szybciej od sieciówek.

źródło: Local Brands

My o tych trendach wiemy, staramy się promować odpowiedzialną modę, a noszenie biżuterii odczarować i nie traktować jako luksus, na który można sobie pozwolić kilka razy w życiu, tylko dobro, z którego można czerpać w sposób wymienny, pełen wzajemnego zaufania i ogromnej przyjemności! 

Budowanie świadomości społecznej, że są inne opcje niż kupowanie, a wypożyczanie jest w tym sensie #eco to nasza mała misja, dlatego tym bardziej jest nam miło, że jesteśmy tego częścią i inni też to widzą.

Najlepsze na koniec, czyli Bizumania oferująca swoim klientom wypożyczanie biżuterii, a ofertę dostępnych produktów ma bardzo imponującą. Wszystkie ceny zależą od wartości wypożyczanych świecidełek, jednak ciężko będzie przejść obok możliwości założenia na siebie chodź raz naszyjnika od Cartiera, czy pierścionka z brylantem. To wszystko na wyciągnięcie ręki z możliwością wynajmu od 3 dni do nawet pół roku.

źródło: Local Brands

Dziękujemy Local Brands za wyróżnienie i zachęcamy Was do przeczytania całego artykułu.