Historia marki Bizumania

Często opowiadając o tym, co robimy, mówimy, że Bizumania jest kobietą. Jest to prawdą na wiele sposobów, ale historia naszej firmy również zaczyna się od kobiety. Niezwykłej, bardzo wyjątkowej kobiety.

Często opowiadając o tym, co robimy, mówimy, że Bizumania jest kobietą. Jest to prawdą na wiele sposobów, ale historia naszej firmy również zaczyna się od kobiety. Niezwykłej, bardzo wyjątkowej kobiety.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz to prawdziwa legenda zarówno wśród polskich przedsiębiorców, jak i w świecie sztuki i wszystkiego, co piękne. Współzałożycielka jednej z największych polskich marek biżuteryjnych, mecenas sztuki i twórczyni znanej galerii polskiej sztuki złotniczej w Poznaniu, gdzie odbywają się tematyczne wystawy i wernisaże. Jej miłości do biżuterii równa jest jedynie pasja do podróży w najodleglejsze, niedotknięte przez człowieka, zakątki planety.

Magda Kwiatkiewicz jest jednocześnie właścicielką jednej z największych i najbardziej różnorodnych prywatnych kolekcji biżuterii. W jej rodzinnych zbiorach znajdują się zarówno arcydzieła współczesnych mistrzów, jak i rzadkie projekty biżuterii etnicznej. I ta właśnie kolekcja, stała się inspiracją dla nas – Bizumanii.

Anna Kwiatkiewicz - założycielka BIZUMANII


Założycielka Bizumanii, Ania Kwiatkiewicz, przygotowując się do ślubu, szukała odpowiedniej dla siebie biżuterii, kiedy Magda Kwiatkiewicz zaproponowała, by spojrzała na jej słynną rodzinną kolekcję, pożyczyła coś, co przypadnie jej do gustu i oddała w dogodnym dla siebie terminie. To był właśnie moment, gdy Ania wpadła na pomysł, jak kobiety mogłyby cieszyć się pięknem i elegancją, które dotąd mogły być dla nich niedostępne. Dlaczego każda kobieta nie może zrobić tego samego i wypożyczyć pięknej biżuterii na tak długo, jak zechce? To był moment, w którym narodziła się wizja Bizumanii.

Ania zwróciła się więc do osoby, którą podziwia i szanuje i opowiedziała o marzeniu, by stworzyć pierwszą w Polsce internetową wypożyczalnię biżuterii. Tą osobą była właśnie Magda Kwiatkiewicz, która postanowiła podzielić się częścią swojej cennej kolekcji z kobietami w całym kraju dołączając ją do oferty powstającej Bizumanii.

To właśnie dzięki temu, wśród biżuterii, jaką znajdziecie na naszej stronie, znajdują się projekty, których nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie. Wszystkie wykonane z prawdziwych kruszców szlachetnych i klejnotów, reprezentują najwyższą klasę, elegancję i luksus, na który w końcu każda z nas może sobie pozwolić.

Bizumania jest kobietą, bo jej historia nierozerwalnie połączona jest z wizją i pasją dwóch niezwykłych kobiet.